Napięciowe bóle głowy a USG tętnic szyjnych

Witam serdecznie 3 lata temu miałam wykonywane usg tetnic szyjnych w szpitalu w ktorym lezalam z powodu napieciowych boli Glowy cytując lekarza badanie Dopplerem wyszlo idealnie.wszystko w porządku. Jak czesto wykonuje sie takie badanie? I czy Jest sens w moim przypadku powtarzać je czysto profilaktycznie ? Serdecznie pozdrawiam

Usg tt domózgowych jest badaniem, którego głównym celem jest wykrycie zwężeń, blaszek miażdżycowych i innych nieprawidłowości i zaburzeń przepływu w tętnicach.
Jeżeli było prawidłowe to nie ma potrzeby powtarzania badania tylko z powodu bólów głowy.

Na marginesie:
Jedną z częstych przyczyn zaburzeń krążenia mózgowego, naczyniopchodnych zmian OUN oraz udaru mózgu jest miażdżyca tętnic domózgowych.
Z tego powodu usg tt domózgowych jest jest rutynowo wykonywane u osób starszych oraz u osób posiadających czynniki ryzyka chorób naczyniowych OUN ( np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, hipercholesterolemia).