Napięciowe bóle głowy oraz drętwienie rąk i nóg

Mam 22 lata, od dłuższego czasu mam silne bóle głowy, lekarz stwierdził napięciowe bóle głowy, ostatnio doszło również drętwienie rąk i nóg, mam dyskopatię i przepuklinę kręgosłupa, czy to może być ze sobą powiązane? Np. drętwienie przez chory kręgosłup, lub drętwienie przez bóle głowy?

Witam,

Opisane przez Panią schorzenia są powiązane z opisanymi objawami. Często występowanie dyskopatii wiąże się z uczuciem drętwienia kończyn na różnych wysokościach w zależności od lokalizacji dyskopatii, jak i jej rozległości. Natomiast przy kwestiach przeciążeniowych, zbyt dużym napięciu mięśni karku może pojawiać się ból głowy.