Napinanie się, sztywnienie ciała i niespokojne zachowanie u 10-tygodniowego dziecka

Witam. Mój 10 tygodniowy synek od czasu do czasu sztywnieje,napina sie jak struna,ciezko jest go utrzymać na rękach takiego sztywnego. Dodatkowo tez bardzo "wierzga" nóżkami i macha raczkami jest taki bardzo niespokojny i płaczliwy nawet podczas karmienia piersia jakby cos w niego wstąpiło. Gdy śpi jest zrelaksowany. Wydaje mi sie ze dzieje sie to gdy zaczyna być senny.czy moze to skok rozwojowy czy neurologiczne sprawy ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do pediatry. Lepiej wykluczyć wspomniane wyżej problemy neurologiczne wykonując odpowiednie badania.