Naprawdę muszę udać się do lekarza?

Jestem epileptyczką od 3. roku życia. Parę miesięcy temu zostawił mnie narzeczony. Po rozstaniu nic mi się nie chce, nie mam na nic ochoty, koleżanka namówiła mnie na ten test Becka. Czy ta liczba punktów (28) jest naprawdę taka niedobra? Co mam robić dalej, aby mój stan zdrowia się nie pogorszył?

Witam!

Test Becka jest pomocny w diagnozowaniu depresji, ponieważ osoba badana sama opisuje swoje zachowanie na skali. Liczba punktów ma charakter informacyjny i nie świadczy jednoznacznie o depresji.

Jeśli jednak Pani problemy są poważne i czuje Pani, że pogłębiają się, to warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Lekarz będzie mógł sprawdzić Pani stan i zastosować odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam