Naprężenie całego ciała u 9-miesięcznego dziecka

Witam.Od jakiegoś czasu martwię się moja 9 miesieczna córeczką gdyż kilka razy w ciągu dnia z całej siły naciska na dół swojego brzuszka z wysilkiem naprężena go po buzi jest cała czerwona aż pot na czole wychodzi.wyglada to tak jak by chciała się wyróżniać ale nic z tego.dodam że kupki sa 1-2raz i nie sprawia jej problemu.czy to moze byc coś poważnego. Dziękuję zmartwiona mama.

Proszę zgłosic się na konsultacje do neurologa dziecięcego. Byc może nie jest to nic poważnego ale warto sprawdzic. Specjalista na podstawie wywiadu i badania córeczki postawi rozpoznanie, jeżeli bedzie potrzeba skieruje na dalsze badania.