Naprzemienny ucisk w okolicach krtani

Witam serdecznie, od pewnego czasu na przemiennie mam ucisk w okolicach krtani. Nie mam kataru, ani kaszlu, ani chrypki i bólu. Po zjedzeniu występuje uczucie zalegającej dużej flegmy. Krtań poddusza mnie do niewielkiego odkrztuszenia i kasłania. Obecnie nie pracuję, boję się o przyszłość i o to że mnie nikt nie słucha i lekceważy. Od dzieciństwa czasami przechodzę chorobę lękową - czy takie różne objawy mogą być spowodowane lękiem czy tez początki przeziębieniowe? Proszę o pomoc. Dziękuję.

Marta Mielniczuk

Witam, Pana objawy mogą mieć przyczynę zarówno somatyczną i psychogenną. Jeśli odczuwa Pan ucisk w krtani i uczucie zalegania po jedzeniu, może warto byłoby zrobić USG tarczycy, być może jest powiększona i uciska na sąsiadujące tkanki. Pozdrawiam