Napuchnięta twarz i rop ana czole po opalaniu

Po opalaniu dostalam prawdopodobnie udaru slonecznego. Mam cala twarz napuchnieta, a na calym czole mam tak jakby rope. Co robic?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.
Z reguły wskutek dłuższego przebywania na słońcu, szczególnie w ciepłych krajach skóra może reagować zaczerwienieniem lub oparzeniem, jeśli jednak twarz jest opuchnięta, przyczyna może leżeć gdzie indziej - być może objaw ma tło alergiczne. Jeśli opuchlizna nie schodzi, warto wybrać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa. Pozdrawiam