Napuchnięte i bolące dziąsła a wzrost ósemki

Dzień dobry, Od tygodnia czuje jak wychodzi mi ósemka. Ból był znośny więc stwierdziłam, że poczekam z wizyta u specjalisty. Jednak od kilku dni dokucza mi ból dziąseł. Są napuchnięte i możliwe, że zęby są bardziej odsłonięte (choć możliwe, że to sobie wmówiłam po zaczerpnięte rad z internetu). Dziąsła nie krwawią, ale odczuwam ból jedząc twarde produkty. Przy podstawie zęba dziąsła wydają się być białe. Dziś rano obudziłam się ze spuchniętym i bolącym węzłem po innej stronie niż wychodząca ósemka. Co robić? Czy opuchnięty węzeł może wskazywać na zupełnie inną dolegliwość - nie związaną z ósemką? Czy powinnam zgłosić się już do stomatologa? A może do innego specjalisty? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Objawy bywają bardzo nasilone ,ze względu na anatomię błony śluzowej w okolicy zatrzonowcowej po prostu najmniejszy stan zapalny powoduje znaczny obrzęk tej okolicy co skutkuje bardzo niekomfortowymi objawami opisywanymi przez Panią.

Proszę Pani,
utrudnione wyrzynanie ósemek tak niestety wygląda. Trzeba jasno określić czy są szanse w wyrżnięciu i wtedy leczyć przeciwzapalnie i ewentulanie wycinać dziąsło, lub po prostu ząb usunąć.
Adam Ziemlewski

Witam. Wszystko wskazuje na to, że wyrzynają się Pani ósemki, niestety nie jest to przyjemna przypadłość, pocieszające że przejściowa. Można płukać j. ustną szałwią i Septosanem. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Witam.
Opisuje Pani objawy towarzyszące wyrzynaniu się ósemki. Być może ustawi się ona w łuku zębowym, ale pierwszy krok to wykonanie rtg panoramicznego oraz konsultacja stomatologiczna. W zależności od położenia zęba stomatolog zaleci usunięcie zęba lub łagodzenie objawów związanych z ósemką.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/chirurgia-stomatologiczna-katowice.php