Narastająca bolesność szyi a pęcherz ropny

Witam, mam stopniowo narastający ból szyi ( od piątku), brak mozliwości kręcenia głową, ból przy przełykaniu z tyłu za uchem, w jednym miejscu na szyi tak jakby pęcherz wypełniony chyba ropą ( roz.5na 3 mm). Pozdrawiam, Piotr

Witam,

Najprawdopodobniej wytworzył się Pani ropień. Taka sytuacja wymaga wizyty u lekarza. Niewykluczone, że wskazane będzie nacięcie ropnia i ewakuowanie jego treści i/lub antybiotykoterapia. Ropnie w tej okolicy mogą wiązać się z ryzykiem uogólniania się infekcji. Proszę nie bagatelizować dolegliwości, tylko wybrać się do dobrego lekarza, który pomoże Panu dojść do zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz