Narastające chroniczne zmęczenie u 20-letniej osoby

Mam 20 lat i ostatnio ciągle chce mi się spać, śpię po około 10 godzin dziennie a nawet i więcej a gdy wstanę to dalej chce mi się spać, gdy próbuje krócej spać to mam problem ze wstaniem a jak wstanę to czuję się przymulony. Czuję także osłabienie oraz zacząłem więcej jeść i pić. Czuję że ten stan coraz bardziej się narasta. Co mi może dolegać?

Dzień dobry :)

Proszę wykonać morfologię krwi- przyczyną może być niedokrwistość wynikająca np. z niedoboru w diecie żelaza lub witaminy B12.
Polecam również wykonać oznaczenie poziomu witaminy D w krwi- jej niedobór także może być przyczyną przewlekłego zmęczenia.

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA