Narkoza a antykoncepcja

Witam, Niedawno miałam operację, a co z tym związane znieczulenie ogólne. Cały czas brałam tabletki antykoncepcyjne Y**, nie robiłam żadnej przerwy. Po narkozie wymiotowałam dwa dni z rzędu, ale tabletki brałam koło godz 6 rano a wymiotowałam koło 10-11. Był to 13 i 14 dzień brania tabletek. I nagle w 19 dniu brania tabletek dostałam plamienia dosyć obfite. I nie wiem, czy jest możliwe abym szybciej dostała okres, czy to wpływ narkozy? Czy mam dalej brać tabletki do końca opakowania (zostało mi ich 5) czy przerwać? Czy powinnam się tym martwić? Czy to normalne po narkozie? Po tych jeszcze 5 tabletkach powinnam zrobić przerwę 4 dni na krwawienie? Czy może zacząć kolejne opakowanie pomijając tabletki placebo? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Niektóre leki stosowane do narkozy mogą zmniejszać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Tak mogło być w Pani przypadku. Jeśli w tym czasie nie współżyła Pani, proponuję dokończyć opakowanie i wykonać 7 dni przerwy.