Narkoza a spowolnione bicie serca

Witam.Niedlugo wybieram sie na operacje pod narkoza. Robilam ekg i wyszlo mi spowolnione bicie serca. Czy jest to powod dla ktorego narkoza moze byc niebezpieczna? czy powinnam wykonac jakiesjeszcze badania?dziekuje za odpowiedz

Praca serca zależna jest od wielu czynników. Zabieg operacyjny jest na tyle dużym stresem dla organizmu, że "spowolniała" praca serca nie powinna być problemem.

Witam! Spowolnione tzn. jakie? Dla nas czynność serca poniżej 45/min. jest powodem do niepokoju i wtedy powinna pani udać się na konsultację do lekarza kardiologa. Natomiast każde inne jest zawarte w tzw. szerokiej normie. Poza tym podczas znieczulenia jest pani monitorowana i w przypadku zaburzeń rytmu mamy odpowiednie środki, żeby zapobiegać powikłaniom.
Pozdrawiam.