Narkoza przy uczuleniu a preparaty antyhistaminowe

Witam. Niedlugo czeka mnie histeroskopia (polip) oraz abrasio pod krotka narkoza (dozylna plus maska) . Jestem uczulona m.in. na soje oraz niesteroidowe leki przeciwzapalne. Prawie zawsze reaguje swedzeniem, draznieniem gardla. Czesto dochodzi obrzek krtani. Lekarze wiedza juz o mojej alergii. Mimo to bardzo boje sie narkozy (to moja pierwsza), zwlaszcza reakcji na narkoze wziewna. Czy wczesniej (wieczor przed zabiegiem) zazyta tabletka antyhistaminowa moze cos pomoc?

Proszę się nie obawiać. Należy tylko pamiętać o przypomnieniu lekarzowi o Pani uczuleniu i jego objawach. W trakcie znieczulanie dożylnego jest Pani pod stałą kontrolą anestezjologa, który cały czas bacznie obserwuje Panią i Pani parametry, więc bardzo szybko może wychwycić ewentualne kłopoty z oddychaniem. Wtedy zareaguje natychmiastowo i da Pani znacznie silniejsze leki.
Zażycie jednej dawki leku przeciwhistaminowego nie ma sensu. Jeśli nie przyjmuje ich Pani na stałe, to nie należy jej brać. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,
O wszystkich uczuleniach proszę powiedzieć anestezjologowi przed zabiegiem. Nie ma konieczności brania antychistaminików dzień przed.