Narośl na kości ogonowej

OD JAKIEGOŚ CZASU NA KOŚCI OGONOWEJ ROBI MI SIĘ TAKA NAROŚL JAKBY .MAŁA PINEZKA KTÓRA URAŻA MNIE PODCZAS SIEDZENIA.POMYŚLAŁEM ŻE TO JAKIŚ ODCISK CZY ODGNIOT I KUPIŁEM MAŚĆ NA ODCISKI,POSMAROWAŁEM I POZBYŁEM SIĘ TEGO.PO JAKIMŚ CZASIE ZNOWU MIAŁEM TEN SAM PROBLEM-NIE WIEM CO TO MOŻE BYĆ I JAK SIĘ TEGO POZBYĆ RAZ NA ZAWSZE-MOŻE MI COŚ PORADZICIE

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do chirurga. Prawdopodobnie jest to torbiel krzyżowo-ogonowa.