Narośl na tyle języka

Witam. Od jakiegoś miesiąca mam na języku (z tyłu) dziwna narosl. Trochę boli przy przelykaniu, jest pokryte białym nalotem jak cały Jezyk. Po umyciu języka szczoteczka do zębów jest mocno czerwone ale nie krwawi. Co to może być?

Witam. Jest to prawdopodobnie grzybica języka. Boleć może zmieniony zapalnie migdałek języka . Doraźnie można zastosować tabletki z chlorchexydyną (chlorohinaldin, sebidin)działają one na candida albicans, można płukać octeniseptem. Proszę skonsultować się z lekarzem , aby podjąć odpowiednie leczenie. Pozdrawiam