Narośl skórna na powiece i pod pachą

Witam. Jakis czas temu na gornej powiece oka, wlasciwie w linii rzes pojawila mi sie narosl. Jest ona w kolorze skory, nie boli, nie swedzi, 'zwisa' sobie. Podobna narosl na skorze mam pod pacha. Moj tata tez takie cos ma wiec to moze dziedziczne. Jednakze na oku zaczelo rzucac sie w oczy i mnie krepowac. Jak sie tego pozbyc? Prosze o pomoc. Jesli mozna wyslac zdjecie tego to wysle. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - najpewniej jest to brodawczak, który trzeba usunąć chirurgicznie: znieczulenie miejscowe - zabieg bezbolesny, trwający ok. 20 minut, z założeniem szwów - do zdjęcia po zagojeniu.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków
KONTAKT:
http//chirurgiakrakow.com.pl
w.kawiorski@wp.pl

Taka zmiana skórna to zapewne włókniak. Pozbycie się takich zmian można na wiele sposobów - kriochirurgia, laseroterapia, klasyczne wycięcie. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym (zmiana na powiece może wymagać konsultacji okulistycznej).