Narośl w okolicy odbytu

Ostatnio zauważyłam narośl w okolicach odbytu. Od jakiegoś czasu jedną miałam lecz kilka dni temu zauważyłam drugą. Mają kolor nie odróżniający się od ciała, nie bolą ani nie swędzą. Czy to coś poważnego? Można pozbyć się tego jakąś maścią lub czymś innym? Trochę wstydzę się iść z tym do lekarza.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie należy się wstydzić wizyty u lekarza, który na co dzień ma do czynienia z dolegliwościami takie jak Pańskie.
Opisane zmiany powinien zbadać i ocenić proktolog. Zaproponuje on także odpowiednią metodę leczenia - farmakologiczną lub chirurgiczną, w zależności od typu zmiany. Sam opis jest niewystarczający do oceny i diagnozy problemu.