Narośl w okolicy odbytu i stosowanie maści Avenocu

Witam. Jakiś czas temu zauwazyłam ze w okolicy odbytu mam mała narość,czy to zylak odbytniczy?. Na razie mnie nie boli ani nie odczuwam żadnych dolegliwość.Nie przeszkadza, ale strasznie mnie niepokoi. kupilam sobie masc AVENOC na zylak zewnetrzny. ale nie widzę po niej zadnej poprawy,gdy sie wypinam widze jakby wychodzil z sierotka kolejny. Co to może byc? i czy jesli zajde w ciaże przy porodzie moze mi to wyjsc gorzej? czym moge wyleczyc? powinnam to wyleczyc przed ciażą?. Prosze o pomoc.Pozdr

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może być spowodowana chorobą hemoroidalną. Podczas porodu naturalnego może dojść do pogłębienia problemu. Proszę udać się na wizytę do specjalisty proktologa bądź chirurga, który wdroży odpowiednie postępowanie.