Naruszenie błony dziewiczej podczas pierwszego stosunku

Witam, mam nietypowe pytanie - ze swoim partnerem zdecydowałam się na swój pierwszy raz, jednakże był on na tyle bolesny, że partner nie mógł przebić mojej błony, jednakże z pewnością ją naruszył - rano pojawiło się niewielkie krwawienie. Jutro wybieram się do ginekologa, czy przy pytaniu o dziewictwo mam odpowiedzieć twierdząco?

Witam serdecznie. Lepiej w tym momencie powiedzieć, że przy probie defloracji pojawił się ból. Nie ma jednak powodów do obaw. To częsta reakcja.