Naruszenie nerwu zębowego a jego bolesność

Witam mam pytanie tydzień temu byłem u dentysty, Doktor zrobiła mi zęba i poinformowała mnie że naruszyła mi leciutko nerwa, stwierdziła ze nić z tym się nie stanie, a także przy wyjmow,aniu tak zwanych zabezpieczeń naruszyła mi dziąsło , jestem teraz za granicą, i pobolewa mnie jeszcze ząb czy ma on prawo ? czy coś się może dziać , nie mam jak pójść teraz do Dentysty. proszę o szybką odpowiedź. ps Pani Dent... powiedziała że ząb może troche poboleć ale szukam informacji w Internecie.

Witam, jeżeli chodzi o obnażenie miazgi, skaleczenie, to jeżeli zastosowane zostało leczenie biologiczne jest szansa, że ząb pozostanie żywy. Dolegliwości bólowe powinny już ustąpić. Nic nie pisze Pan o charakterze bólu, tzn, czy ząb pobolewa samoistnie, czy reaguje na ciepło i zimno, czy tylko na zimno, czy ból pojawia się wieczorem lub budzi Pana w nocy, czy występuje pulsowanie. Są to bardzo ważne informacje dla lekarza na podstawie których można postawić rozpoznanie. Jeżeli chodzi o dziąsło, to w przypadku ubytku na powierzchni stycznej, kiedy ściana dodziąsłowa sięga głęboko po dziąsło to niestety dochodzi do nieznacznego urazu dziąsła. Ale na 2-3-ci dzień nie ma po tym śladu. Pozdrawiam

Nie do końca rozumiem co znaczy stwierdzenie " ..naruszyła mi leciutko nerwa ... ". Jeśli doszło do obnażenia miazgi to ząb może dawać dolegliwości, które mogą ustąpić lub nie - wtedy konieczne będzie leczenie kanałowe. Najlepiej zgłosić się z wątpliwościami do lekarza przeprowadzającego leczenie oraz stosować się do jego zaleceń.