Narzeczeństwo a ślub

Pytanie do psychologa. Z facetem jesteśmy już narzyczrnstwem. Moje wrażenie jest takie ze jemu nie pali się do ślubu bo siostra najpierw ma latem 16 r bo ten i tamten. Bym chciała się dowiedzieć jak długo działa status nazeczenstwa Po jakim czasie należy znów odnowić zaręczyny albo kompac faceta? ??????

Dzień dobry.

Odnoszę wrażenie, że częściowo przynajmniej odpowiadałem już na Pani pytanie.
Uzupełniając: Status narzeczeństwa "działa" tak długo, jak się narzeczeni na to umówią. Mówiąc inaczej - nie istnieją formalne reguły ustalające, jak długo można pozostawać w narzeczeństwie, więc nie ma wymogu, by stan narzeczeństwa należałoby jakoś odnawiać - chyba, że się partnerzy na to umówią - podobnie jak to się dzieje w przypadku np. odnowienia przysięgi małżeńskiej.
Ostatniej części Pani pytania, tej dotyczącej "kompania" faceta, niestety, nie rozumiem.

Pozdrawiam.