Narzeczony chce rozstania po 5 latach związku

Moj narzeczony , po prawie 5 latach związku , nagle podczas kłótni oznajmił mi ze jest ze mna nie szczesliwy. Prosiłam go o szanse , obiecywałam ze sie zmienię , natomiast to nic nie poskutkowało, ponieważ twierdzi ze to nie prawda , i ze juz jest za późno. Dodam ze mieszkamy razem , i wcale nie mówi ze musimy sie od siebie wyprowadzać ... I ze może kiedyś do siebie jeszcze wrócimy jak nam siebie bedzie brakowało. Ze z czasem zobaczymy jak Bedzie i ze tego wlasnie potrzebujemy . co mam robic?

Warto zastanowić się, czy mieszkanie razem po rozstaniu, nie będzie dla Państwa/Pani bardziej raniące? Bo- jak rozumiem- Pani rozstania nie chce. Zachęcam do podjęcia rozmowy o wzajemnych oczekiwaniach, potrzebach i możliwościach, by wypracować rozwiązanie, które przyniesie najmniej bólu. Dodatkowo zachęcam Panią do zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty. Specjalista pomoże poradzić sobie z rozstaniem, odbudowaniem poczucia własnej wartości, pewności siebie, a także zaufania do ludzi, które zaowocują w przyszłych związkach.

Trochę ten wpis pogmatwamy. Z jednej strony pisze pani o kłótni. Z drugiej o rozstaniu. Z trzeciej o braku rozstania... Polecam porozmawiać z narzeczonym o waszych wspólnych oczekiwaniach, potrzebach, tym co powinno a nie jest zaspokajane, co się powinno zmienić. Jedynie rozmowa może wam teraz pomóc. Być może przyda się pomocna dłoń terapeuty par, który pomoże się wam porozumieć. Pozdrawiam

Witam Cię, skoro jesteś od 5 lat w związku z tym samym mężczyzną, być może są to pierwsze oznaki rutyny w związku, która jest wrogiem uczuć. Piszesz, że obiecujesz się zmienić - z czego, na co? Partner nie dowierza, więc nie możecie ustalić pewnego konsensusu. Może dobrze zrobi Wam krótka separacja?! a może dojdziecie do porozumienia i związek będzie szczęśliwy.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl