Nasienie zabarwione krwią

Dzień dobry! Jakieś parę dni temu kochaliśmy się z moim partnerem, z którym jestem od dwóch tygodni. On wcześniej ostatni raz kochał się w czerwcu tego roku. Po stosunku zauważyliśmy zabarwione nasienie krwią, to był delikatny kolor czerwony. Co to może być, czy mamy się denerwować?

Witam!
Opisane objawy mogą być związane z zapaleniem prostaty, pęcherzyków nasiennych bądź dróg wyprowadzających nasienie. Jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna biorąc pod uwagę wiek, ale wśród przyczyn może znajdować się także nowotwór, kamica i inne. Niestety nie opisane zostały ewentualne inne objawy, w związku z tym nic więcej nie można powiedzieć. Konieczne jest badanie urologiczne i ewentualne badania dodatkowe. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. W tej chwili proponuję stosowanie prezerwatywy, z uwagi na ewentualne podłoże infekcyjne. Zachęcam Pani partnera do wizyty u urologa. Pozdrawiam serdecznie!