Nasilająca się wysypka u 16-miesięcznej córki

Dzień dobry,moja 16miesięczna córeczk dostala wysypki. pierwsze pojawiły się krosteczki i czerwone plamki na twarzy,bardzo szorstkie. Teraz ma na buźce,rączkach i nóżkach wypukłe blado-różowe,albo w kolorze ciała drobniutkie krosteczki. Całe nóżki,całe rączki i cała buźka. Na brzuszku i plecahc jaieś się pojawiły ale malo ic tam jest. Byłam u lekarza,pediatry i zpisal mi Zyrtec twierdzac,ze to musi byc alergia pokarmowa. Minęło 5 dni,a u dziecka krosteczek jest jeszcze wiecej niz przed wizyta.

Przyczyną zmian skórnych u dzieci może być wiele czynników , pozytywnie wpływają na skórę emolienty np. Emolium do kąpieli i natłuszczania.
Najbezpieczniej skorzystać z konsultacji dermatologa.
pozdrawiam
Iwona
Stajkowska