Nasilające się bóle nóg i kręgosłupa oraz interpretacja rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Czy konieczna jest operacja? Nasilają się bóle nóg i kręgosłupa. Fragment opisu rezonansu: L5-S1: torbiel synowialna lew L4-L5: zmieniony krążek szeroką podstawą powoduje ucisk na worek oponowy. Nasilone zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze stawów pogłębiające stenozę obu zachyłków bocznych i otworów międzykręgowych. Przestrzenie płynowe worka są znacznie zwężone; są cechy kolizji z nerwami rdzeniowymi obustronnie. Zwężone są również oba otwory międzykręgowe, nie ma pewnych cech kolizji z nerwami L4.

Szanowny Panie
Zależy jakie są objawy bólowe, Jaka niesprawność?
Zmiany opisane w MRI : L5-S1: torbiel synowialna lew L4-L5: zmieniony krążek szeroką podstawą powoduje ucisk na worek oponowy. Nasilone zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze stawów pogłębiające stenozę obu zachyłków bocznych i otworów międzykręgowych. Przestrzenie płynowe worka są znacznie zwężone; są cechy kolizji z nerwami rdzeniowymi obustronnie. Zwężone są również oba otwory międzykręgowe, nie ma pewnych cech kolizji z nerwami L4.
wskazują na zmiany zwyrodnieniowe dyskopatyczne.
Neurolog musi ocenić na ile są one odpowiedzialne za Pana dolegliwości.