Nasilające się objawy bólu gardła, kaszlu i kataru

Od zeszłego tygodnia mam ból gardła, kaszel i katar. Byłam u lekarza i jestem od 3 dni na antybiotyku. Jedyne co ustąpiło to ból gardła. Martwi mnie kaszel, którego z każdym dniem jest coraz więcej i ból głowy który mam od 2 dni. (Wydaje mi się ze to są skronie) Czy coś poważnego może mi dolegac? Proszę o pomoc.

Renata GrzechociĹska

Długość infekcji oraz objawy towarzyszące sugerują infekcję wirusową, którą niekoniecznie należy leczyć antybiotykiem. Oczywiście nie wiem jak wypadło badania klinicznego, przed jego włączeniem i jeśli już został przepisany proszę go wziąć zgodnie z zaleceniem. Jeśli Pani stan będzie się pogarszał, proszę udać się do lekarza rodzinnego.