Nasilające się plamienia śródcykliczne - czy będę musiała zmienić tabletki?

Witam! Od 3 miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne. W trakcie pierwszego opakowania miałam plamienia śródcykliczne, wiem że mogą one występować aż do 3 opakowania. Jednak ostatnio trochę zaczynam się martwić, ponieważ przy 2 opakowaniu te plamienia się nasiliły, trwały do 7-8 dni i towarzyszyły im bóle podbrzusza i krzyża, jak przy okresie. Przy 3 opakowaniu sytuacja jest tak sama po 18 tabletce pojawia się plamienie i bóle podbrzusza oraz krzyża. Dodam, że plamienia te mają kolor jasnoczerwony, taki jak krew wydobywająca się z rany. Czy to oznacza, że będę musiała zmienić tabletki? Czy jednak jest szansa, że przy kolejnym opakowaniu plamienia nie wystąpią? W dodatku w mojej przychodni w tym roku ginekolodzy już nie przyjmują. Nie wiem gdzie mam się teraz z tym udać. Iść do szpitala? Czy może do najbliższej przychodni, która znajduje się poza moją miejscowością? Na prywatną wizytę mnie nie stać. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zalecane jest, aby pacjentki przyjmujące antykoncepcję hormonalną, miały kontrolną wizytę u ginekologa przynajmniej raz w roku. Musi znaleźć Pani nowego lekarza, który oceni, czy przyczyna krwawień przypadkiem nie leży gdzie indziej.

Jeśli plamienia/krwawienia podczas brania tabletek występują co miesiąc to może się to powtarzać, ale równie dobrze może to ustąpić w ciągu 2-3 kolejnych cykli. Nie pisze Pani czy są krwawienia z odstawienia, być może zaczynają się one u Pani po 6-7 dniach i krwawi Pani wtedy podczas brania kolejnego opakowania?

Jeżeli nie ma Pani dużych funduszy, to na rynku są tańsze preparaty niż ten, który Pani przyjmuje. W każdym razie warto to konsultować z ginekologiem.

Pozdrawiam