Nasilający się ból dziąsła i żuchwy po zabiegu higienizacji jamy ustnej i piaskowaniu zębów

Witam, 4 dni temu miałam zabieg higienizacji jamy ustnej I piaskowania zębów. Od tego czasu czuję po lewej stronie jamy ustnej ból nasilający się z każdym dniem, łącznie z bólem żuchwy po lewej stronie I powiekszeniem lewego migdałka. Dziś zauważyłam, że mam pogrubioną wewnętrzną stronę lewego policzka, który wygląda na zwiotczały do tego stopnia, że nachodzi mi na zęby trzonowe.Aplikacja polopiryny między policzek a żeby daje chwilową ulgę.Czy to jest podrażnienie czy zapalenie błon śluzowych?

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl