Nasilający się ból żołądka, biegunki i zaparcia

Od kilku tygodni nasilający się ból żołądka, od zeszłej środy bardzo silny, nieustępliwy, miałem wizyty na pogotowiu i u lekarza rodzinnego. Mam leki zobojętniające kwas żołądkowy itp. Morfologia i USG nic nie wykazały, ból nasila się mocno po jedzeniu. Lekarze zwlekają z gastroskopią z powodu terminów. Objawy nerwicowe, które miałem wcześniej przez stres na studiach ustąpiły, ból jest bardzo silny, chyba, że NIC nie jem. Leki pomogły na 1-2 dni, stolce raz biegunka, raz zaparcia.Kto może pomoć?

Dzień dobry,

Objawy, które Pani opisuje wskazują na zespół jelita wrażliwego.
Wskazana jest dieta łatwostrawna (lekkostrawna). Ponadto proszę na okres 2-3 tygodni wyeliminowywać z diety gluten (pszenica, żyto, jęczmień).

Proszę także pić napar z ziaren lnu - codziennie wieczorem przez 2-3 tygodnie.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek