Nasilający się paraliż senny

Witam. Od jakiegoś czasu nasilił mi się tzw. paraliż senny. Miewam go co najmniej raz na miesiąc i jest to bardzo uciażliwe. Oprócz tego, że nie mogę sie poruszyć w ogóle to widzę, słyszę a nawet czuję jak mnie dotykają jakieś straszne, przerażające postaci... Próbuję oddychać spokojnie i głeboko ale nie mogę. Towarzyszy mi także ogromny strach. Zaczyna mi to przeszkadzać, czasami boję sie zasnąć. Chciałabym się dowiedzieć czy można iść z takim czymś do lekarza? Jak to się bada? Pozdrawiam

Dzień dobry.
Zdecydowanie proszę jak najszybciej to możliwe umówić się na wizytę u lekarza psychiatry w PZP lub prywatnie. Opisywane przez panią objawy z powodzeniem leczy się obecnie farmakoterapią oraz psychoterapią. Lekarz psychiatra powinien poza lekami zalecić także konsultację u psychoterapeuty i podjęcie leczenia psychoterapeutycznego.
Pozdrawiam