Nasilający się świąd skóry u pięciolatka: jak mu pomóc?

Problem dotyczy mojego 5 - letniego synka. Nieustający, wręcz nasilający się świąd skóry całego ciała ze szczególnym wskazaniem na twarz, jej środkową część. Syn regularnie przyjmuje leki antyhistaminowe. Testujemy wszelkie możliwe kosmetyki. Testy skórne wykazały alergię na pyłki drzew, lecz świąd jest obecny praktycznie ciągle, niezależnie od okresów pylenia. Dziecko urodziło się z niedoczynnością tarczycy. Po leczeniu E*** poziom hormonów unormował się. Ostatnie tsh wykonane ponad rok temu było dobre. Widzę jak bardzo jest już tym zmęczony. Nie może skupić się na jednej czynności. Nie może spokojnie siedzieć, rączki wciąż wędrują po skórze. Skóra jest gładka, podrażniona jedynie, jak podejrzewam tym nieustannym drapaniem. Bardzo proszę o sugestie, jakie badania powinnam jeszcze przeprowadzić? Obecnie czekamy na wyniki krwi (ALT, CRP, MOCZNIK, KREATYNINA, BIAŁKO CAŁKOWITE, MORFOLOGIA 5 diff). Dziękuję i pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam,

opis nie jest może w 100% typowy jednak ma pewne cechy, a zestawienie z alergią, zwieksza prawdopodobieństwo takiego rozpoznania jak atopowe zapalenie skóry. Konieczna jest jednak bezpośrednia ocena przez lekarza najlepiej alergologa bądź dermatologa, ew. pediatrę.
Pozdrawiam.