Nasilający się wieczorami i nocami duszący kaszel

Witam, Od paru dni mam straszny, duszący kaszel, objawy szczególnie nasilają się wieczorem i w nocy, przez co nie potrafię spać. Bardzo ciężko mi się oddycha, tabletki do ssania, syropy nie pomagają. Wydaje mi się, że może chodzić o krtań jednak nie jestem pewna. Proszę o poradę jak załagodzić te dokuczliwe objawy. Może uda się rozwiązać ten problem domowymi sposobami a jeśli nie to jaki lek bez recepty byłby dobry ? Z góry dziękuję za poradę ;)

Witam. Jeśli kaszel jest suchy, nie ma wydzieliny, można zastosować lek przeciwkaszlowy jak np. Acodin. Jeśli występują inne objawy jak gorączka, wydzielina ropna, bóle głowy sugerowałbym wizytę u lekarza rodzinnego - po zbadaniu oceni czy infekcja ma charakter wirusowy czy bakteryjny