Nasilenie cech osobowości z pogranicza osobowości zależnej

Co oznacza stwierdzenie nasilenie cech osobowości z pogranicza i osobowości zależnej? Czy to są zaburzenia osobowości i jak mam to rozumieć?

Samo występowanie jakiś cech charakterystycznych dla konkretnych zaburzeń osobowości może, ale nie musi oznaczać występowania tych zaburzeń. Wszystko zależy od stopnia, nasilenia i długości trwania trudności. Rozmowa z psychologiem pozwoli Pani także dowiedzieć się, jak może Pani sobie pomóc w tej sytuacji.

Dzień dobry, trudno jednoznacznie stwierdzić co miała na myśli osoba wystawiająca opinię. Cechy osobowości z pogranicza mogą ale nie muszą świadczyć o osobowości z pogranicza. należy zatem porozmawiać z osoba diagnozującą w celu doprecyzowania. Pozdrawiam.