Nasilenie i wysyp trądziku po tabletkach antykoncepcyjnych

Witam. Od tygodnia biorę tabletki antykoncepcyjne ze wzgędu na trądzik. Niestety po tyogdniu zauważyłam mocne jego nasilenie i wysyp. Czy taki skutek uboczny jest prawidlowy?

Witam wszystko dzieje się prawidłowo, w pierwszym etapie leczenie skóra się oczyszcza, dlatego nasilenie wysypu krost jest większe. Warto w tym czasie do leczenia dołączyć peelingi medyczne odpowiednio dobrane u lekarza do rodzaju krost.