Nasilenie objawów swędzenia skóry

jakiś czas temu byłam u gin. bo podejrzewałam grzybice(swędziało i łuszczyła mi się czasami skóra)stwierdził że nic nie widzi,przepisał coś na wszelki wypadek, teraz to wszystko się nasiliło swędzenie jest czasami nie do wytrzymania,skóra łuszczy się jest zaczerwieniona i na dodatek dostałam takiej samej zmiany na brzuchu pod pępkiem, to grzybica? wybieram się do lekarza ale nie wiem czy lepiej iść do ginekologa czy może od razu do dermatologa??

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeżeli po pierwotnie zastosowanym leczeniu objawy grzybicy nie ustąpiły, a wręcz nasiliły się, to wymagana jest zastosowanie bardziej celowanego leczenia, po wykonanym posiewie. Proszę więc ponownie skonsultować się ginekologicznie, ponieważ standardowo zalecanym postępowaniem przy pierwotnej grzybicy jest stosowanie leków działających ogólnie i dopiero w przypadku niepowodzenia leczenia przeprowadzane są badania dodatkowe.