Nasilenie tików u 6-latka

Bylam z moj 6 letnim synem 4 miesiace temu u neurologa za sprawa tikow.Nic tak naprawde nam nie powiedziala,bo badanie eeg bylo prawidlowe.Mielismy syna obserwowac i teraz od jakis ok 2 tyg. tiki sie nasilily.Potrzasa glowa na rozne strony swiata.Bardzo mnie to marwti.Czy ponownie udac sie do lekarza?Co robic?

Jeżeli neurolog nie znalazł przyczyny, proszę skonsultować się z psychologiem dziecięcym. Tiki często mają podłoże emocjonalne. Nawet jeśli nie znajdą Państwo pierwotnej przyczyny, terapia psychologiczna pomoże zmniejszyć napięcie i nasilenie objawów syna oraz uchronić go przed konsekwencjami.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Witam Panią Serdecznie,

Nasilające się tiki u Pani Syna, są prawdopodobnie odpowiedzią na napięcie i stres.

Proszę spokojnie porozmawiać z synkiem, czy ostatnio nie zadziało się coś niepokojącego.
Konsultacja z pediatrą byłaby pomocna.

Wszystkiego najlepszego dla Pani i Synka