Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nasilenie trądziku na żuchwie

Zrobiłam ostatnio nadanie mikrobiologiczne i posiew na obecność bakterii, ponieważ borykam się z trądzikiem który jest bardzo nasilony na żuchwie po obu stronach twarzy. Są to skupiska kilku wykwitow, które swedza i bolą. W badaniu wykryto propionibacterium acnes. Czy jest to konkretny rodzaj bakterii wywołującej mój trądzik czy tylko grupa, która jest jest ogólnie przyczyną powstawania zmian skórnych na twarzy? Warto zrobić jeszcze badanie na gronkowca?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Niepotrzebnie robiła Pani posiew. Jego wynik był oczywisty, w każdym podręczniku dermatologii piszą, że to właśnie Propionibacterium acnes. Badanie na gronkowce tym bardziej zbędne. Działanie na własną rękę prowadzi tylko do niepotrzebnego wydawania pieniędzy. Należy przestać wyciskać, bo nigdy się nie skończy i jak najprędzej zacząć się leczyć u dermatologa.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy