Nasilenie trądziku po maści Chlorocyclinum

Witam , leczę trądzik ropny dermatolog przepisała mi Antybiotyk Nobaxin i maść na twarz Chlorocyclinum 3%.Po wizycie u derma dostałem tę maść i mnie mocno podrażniła. Po tej maści miejsca gdzie , są pryszcze zrobiły się obrzęki a w jedym zronił się duży naciek, wyszło mi jakieś z 10 białych krosteczek i na dodatek miejsca posmarowane tą maścią szczypią i szwędzą . Stosuje to od 3 dni , dziś nawet nie używałem bo już bym nie zniósł skutków brania tej maści .Czy stosować to jednak dalej ?.

Witam, to normalne że pojawiają się zmiany skóra się oczyszcza, w sprawie stosowania maści proszę pokazać się lekarzowi prowadzącemu być może będzie potrzeba zmienić maść na inną.Polecam dołączyć zabiegi peelingów medycznych do leczenia.