Nasilenie wypadania włosów po porodzie

Witam! Od 2 lat zmagam sie z wypadaniem wlosow. Problem nasilil sie w ciazy. Teraz 5 miesoecy po porodzie jest jeszcze gorzej. Szukajac przyczyny wykryto u mnie hashimoto. Biore tyrozyne 50, biotebal i wit d. Mam pytanie czy przy wyrownaniu hormonow tarczycy wszystkie wlosy musza wypasc i odrosnac zanim problem wypadania sie ograniczy? Czy zanirzenia tarczycy uszkodzily wszystkie wlosy ktore mialam i musza wypasc zeby sie ztegenerowac? Pozdrawiam

Witam,
Wypadanie włosów po ciąży to naturalny proces związany z uregulowaniem zmian hormonalnych. Natomiast w chorobie Hashimoto jest to objaw nagminny. Jeśli od dłuższego czasu wypadają Pani włosy, polecam wykonać badania na poziom ferrytyny (białko odpowiedzialne za magazynowanie żelaza w organizmie). Niedobór ferrytyny charakteryzuje się do wypadania włosów podczas ycia, rozczesywania, ogólnego przerzedzenia włosów. Poziom ferrytyny powyżej 40ng/ml jest potrzebny by zahamować wypadanie włosów, a 70ng/ml by włosy zaczęły odrastać. Jeśli wyniki wyjdą niższe warto wzbogacić swoją dietę w produkty bogate w żelazo hemowe (pochodzenia zwierzęce) z dużą ilością warzyw zawierających witaminę C.