Nasilone krwawienia po odstawieniu krążka hormonalnego

Witam - mam pytanie (jutro wylatuje i nie mam czasu na wizytę u ginekologa) - po odstawieniu krążka hormonalnego po 3 dniach od aplikacji występuje u mnie nasilone krwawienie, które trwa już 9 dni. Ulotka sugeruje ze po odstawieniu kraZka moze wystąpić plamienie ale u mnie jest to bardzo obfita miesiączka - czy mam sie czegoś obawiać?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Krwawienie nasilone trwające 9 dni bezwzględnie musi zostać skonstruowane przez ginekologa. Niezbędne USG ginekologiczne.