Nasilone natrętne myśli u 23-latka

Witam, mam 23 lata, jestem młodym mężczyzną borykającym się z ZOK. Byłem chyba u 5 specjalistów i za każdym razem diagnoza była taka sama, więc wątpliwości nie mam odnośnie jej postawienia. Wcześniej brałem leki: Asentra (100mg), Fevarin(200mg), Anafranil SR(175mg). Wszystkie działały, ale na jakiś czas, teraz biorę Paroxetynę(40mg) od ponad miesiąca i moje objawy w postaci natrętnych myśli są znacznie nasilone. Jaki jest tego powód? Lek już nie powinien działać?

Dzień dobry. Skoro ma Pan wrażenie, że obecny lek jest mniej skuteczny niż poprzedni może Pan się ponownie skonsultować z lekarzem psychiatrą. To jest pierwsza kwestia. Druga dotyczy tego, że proszę rozważyć podjecie psychoterapii. Farmakoterapia przede wszystkim powoduje ulgę od objawów, jednak nie dotyka przyczyn zaburzenia. Badania naukowe potwierdzają skuteczność psychoterapii w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Proszę to rozważyć, zwłaszcza, że wskazuje Pan na to, że leki pomagają tylko na pewien czas. Pozdrawiam.