Nasilone wypadanie włosów po diecie odchudzającej

Witam, przez około miesiąc stosowalam dietę odchudzająca wspomagając się chromem organicznym. Od tego czasu minęło minęło pół roku, od ok 3 miesięcy mocno wypadają mi włosy. Morfologię mam prawidłową, żelazo 59. Przyczyna wypadania włosów nie jest określona. Czytałam, że chrom może upośledzać wchłanianie żelaza i cynku? Jakie badania powinnam wykonać w celu znalezienia faktycznej przyczyny wypadania włosów? Jaką suplementację powinnam włączyć

Dzień dobry,

polecam zbadać poziom ferrytyny we krwi. Gdy jest ona na niskim poziomie - żelazo źle się wchłania. Jeśli poziom ferrytyny we wynosi 60 - włosy zaczynają wypadać. Aby je odbudować powinien on być na poziomie 70.

Pozdrawiam

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,

Brakuje informacji jak bardzo restrykcyjna była Pani dieta. Bardzo często po diecie odchudzającej ujawniają się choroby tarczycy. Zachęcam wykonać badania w kierunku zaburzeń pracy tarczycy, chociażby TSH. Korzystne będzie również sprawdzenie poziomu Zn.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również

z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk

www.poznan.mojdietetyk.pl

poznan@mojdietetyk.pl

tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Dieta dla poprawy stanu włosów. http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-dla-poprawy-stanu-wlosow.html?c=1