Nasilone zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze stawów międzykręgowych w wyniku badania

Nasilone zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze stawów międzykręgowych L4 L5 oraz wokół kręgoszczelin z obecnością torbieli maziówkowych.Zaznaczona sklerotyzacja blaszek granicznych przyległych trzonów kręgów L4 L5.Cechy niewielkiej zwyrodnieniowej dehydratacji krążka międzykręgowego L1 L2 ze sklerotyzacją blaszki granicznej trzonu L1 drobny naczyniak do róznicowania z wyspą tłuszczową w trzonie L2.

Witam! Leczenie zmian zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa opiera się głównie na systematycznej rehabilitacji oraz zażywaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Dokładne postępowanie uzależnione jest jednak od dolegliwości prezentowanych przez danego pacjenta. Proszę zwrócić się do swojego lekarza rodzinnego.