Nasilony ból po skręceniu stawu skokowego

W zeszła środę skręciłam staw skokowy.Szynę mam na 14dni. Do tej pory ból był do zniesienia.Leżę z nogą uniesienią w górę nawet w nocy. Od wczoraj ból strasznie się nasilał. Kostka strasznie rwie gdy siadam a już w ogóle gdy próbuje wstać.Cały czas poruszałam się na kulach. Mam problem nawet żeby dojść do WC:-( Czy to jest normalne? Czy po tych 14 dniach noga faktycznie dochodzi do siebie? Cóż po takim urazie konieczna jest rehabilitacja?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy oraz wykonać kontrolne badania rtg.

Witam Serdecznie
Niestety okres rekonwalescencji stawu skokowego trwa bardzo długo ,nawet do 14 dni , bardzo dobrze, że stara się Pani odciążać kończynę jeśli ból będzie się nasilał proszę o niezwłoczny kontakt z lekarzem ortopedą.