Nastawienie do życia a zdrowie

Witam, ostatnio bardzo mnie ciekawi jak nasze nastawienie wpływa na nasze zdrowie. Konkretnie chodzi mi o przykład starzenia się, zauważyłam że osoby pogodne, które mówią że czują się młodo albo po prostu nie zwracają uwagi na metrykę mimo np 70 lat faktycznie są w dobrej formie, są energiczne i mają mniej dolegliwości niż osoby które narzekają że są stare. Czy faktycznie nastawienie może wpłynąć na tempo naszego starzenia się czy to tylko przypadek? pozdrawiam

Witam, obserwujemy u wielu osób wpływ ich cech osobowości w tym także nastawienia do życia i pokonywania problemów na stan zdrowia oraz osiągane cele.Istniej wiele przykładów osób bardzo chorych, które dzięki pozytywnemu nastawieniu lepiej radzą sobie z chorobą. Dokładnie jak Pani pisze widać wyraźnie, iż osoby w wieku zaawansowanym, osoby starsze z pozytywnym nastawieniem do życia, oraz aktywne pomimo wieku częściej dłuższy czas są sprawne intelektualnie i np demencja starcza postępuje często u takich osób znacznie wolniej.Oczywiście musimy brać zawsze pod uwagę postęp biologiczny i zmiany jakie niesie dana choroba. Pozdrawiam:)