Nastawienie personelu szpitalnego do porodu rodzinnego

Czy porod rodzinny jest "dobrze widziany" przez personel szpitala, chodzi mi o nastawienie pielęgniarek, lekarzy? Czy nie odbieraja tego jako dodatkowe "utrudnienie"?

Witam. Jeśli nie będzie Pan krążył wokół krocza pacjentki, zasłaniał światła, robił nachalnie zdjęć i przekrzykiwał położnej podczas samego porodu to nastawienie personelu będzie jak najbardziej pozytywne ;-) pozdrawiam.