Nastawienie rzepki a wynik rezonansu magnetycznego kolana

Witam. Grając piłke wyskoczyła mi rzepka i unieruchomiła kolana. Po 10 minutach udało mi się ją nastawić.Rezonans magnetyczny kolana. W zachyłku nadrzepkowym widoczne sa zgrubienia maziówki w kierunku tkanki tłuszczowej do ok.0,7 cm Podwyższony sygnał rogu przedniego łąkotki bocznej. W sąsiedztwie guzka bocznego wyniosłości międzykłykciowej piszczeli widoczne jest drobne wgniecenie korówki kłykcia z przerwaniem jej ciągłości i w tworzącą się geodą/erozja. Cały czas odczuwam silny ból kolana

Witam,
Zwichnięcie rzepki to bardzo poważny uraz powodujące liczne zmiany w obrębie stawu kolanowego. Jezeli opisane zmiany w rezonansie magnetycznym maja odzwierciedlenie w Pana objawach będzie Pan wymagał artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu