Następstwa nerwicy lękowej

czy z nerwicy (mam lękową) może stać się cos poważnego np. stracic pamięć,zwariować itp.

Jeśli zdiagnozowano zaburzenia lękowe, to raczej mało prawdopodobne, że straci się pamięć lub zwariuje (cokolwiek dla kogo to znaczy). O to bym się nie martwił. Te obawy są częścią tego zaburzenia. Nie da się ukryć, że częste ataki paniki mogą mieć wpływ na ogólne funkcjonowanie, w tym koncentrację, czy pamięć. Natomiast obniżony nastrój, czy częste stany niepokoju nie należą do przyjemnych, więc mogą sprawiać wrażenie utraty kontroli nad sobą/psychiką. Psychoterapia pozwala znaleźć odpowiednie rozwiązania, do czego gorąco zachęcam.

Witam serdecznie,
lęk jest częścią składową każdej nerwicy,podobnie,jak dolegliwości fizyczne,która mu towarzyszą.Nie mozna lekceważyc stanu zdrowia i żyć w poczuciu,że jest się "nienormalnym".A tak lęk,jak nerwicowy ma prawo powodować te przekonania,jeśli je nadal trzymasz tylko dla siebie.Tak więc odpowiedż brzmi:zgłoś ten problem specjaliście i lepiej dla zdrowia,gdy nie będzie to tylko leczenie farmakologiczne ale psychoterapia.Ona nie tylko Cię uspokoi ale oswoi powód lęku,którego nie rozumiesz w chwili obecnej.
Polecam z pełnią przekonania,co do pozytywnych skutków.