Następstwa parwowirozy u wcześniaka

Moja siostra urodziła wcześniaka (34 tydzień), wykryto u niego parwowirozę. Jest w inkubatorze, ma rumień, mają mu przetaczać krew. Moje pytanie : jakie są następstwa tej choroby, co grozi dziecku ? czy będzie sprawne umysłowo itd. Bardzo się boimy :( Proszę kogoś życzliwego o odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Głównym objawem choroby jest wysypka, która początkowo ma charakter ostro odgraniczonego rumienia zlokalizowanego na policzkach (kształt motyla), często przybierającego kolor sinoczerwony.). Po 1-4 dniach wysypka rozszerza się na ramiona, tułów, pośladki przybierając postać plam, obrączek, girland. Wysypka ustępuje i nawraca przez 1 do 3 tygodni. Zanika bez pozostawiania blizn i bez złuszczania naskórka. Przebieg choroby jest zazwyczaj łagodny, ale niekiedy w trakcie choroby może wystąpić depresja układu czerwonokrwinkowego szpiku, prowadząc w rzadkich przypadkach do ostrego zespołu hemolitycznego.