Nastolatek nie chce chodzić na matematykę

Witam, to mało, że nastolatek nie chce chodzić tylko na matematykę. Co musi się wydarzyć,aby konkretnie zajęła się psycholog albo pedagog!!!! Nadmienię, że w domu nastolatek jest wspierany przez dwoje rodziców

Witam serdecznie,

proszę porozmawiać z synem dlaczego nie chce chodzić na matematykę? Bo tutaj jest sedno sprawy. Czy nie radzi sobie z materiałem, czy problem pojawia się w relacji uczeń-nauczyciel. Proszę skonsultować się z pedagogiem lub psychologiem szkolnym i opowiedzieć o problemie. Z pewnością wyżej wymienieni specjaliści mają dyżur dla rodziców.

Pozdrawiam,
Marlena Kwiatkowska
logopeda, pedagog

www.klinika-mowy.pl

Nie pisze Pani, czy dziecko nie ma problemów z tego przedmiotu, tzn. czy idzie na lekcję przygotowany.Nie pisze Pani też nic o nauczycielu matematyki.Żeby zajął się tą kwestią pedagog, czy psycholog Państwo sami możecie o to wystąpić.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Zbyt mało konkretnych informacji w liści by coś zasugerować.
Może coś dzieje się takiego na lini nauczyciel - uczeń, że doprowadziło do odmowy chodzenia na przedmiot.
Rozmowa z pedagogiem szkolnym może odbyć się w każdej chwili nie musi nic specjalnego się wydarzyć by pedagog poświęcił czas i dał uwagę uczniowi. Trzeba rozmawiać.
Pozdrawiam AM